Pa pravilo je da u filteru, prvo ide neki medijum mehaničke filtracije. Izbor tu obično pada na sunđer, ali akvaristički a ne običan sa pijace, koji obično imaš da kupiš u malo bolje opremljenim radnjama i na meru, tj da ti iseku sa table koliko tebi treba zapravo. Mnogi prvo stavljaju akvarističku vatu, koju takođe imaš da kupiš u bolje opremljenim radnjama, jer se lakše održava od sunđera. redovnim ceđenjem i čišćenjem istog od krupnijih otpadaka treba sprečiti da se isti pretvori u biološki filter.
Ulogu biološkog filtera preuzima sledeći filter materijal, i za to možeš koristiti po izboru: bio kugle, keramičke prstenove ili neke od kvalitetnijih filter materijala, poput Sere siporex ili Eheim substrat pro ili šta god već nađeš da staviš.
To ti je to, nije neka mudrost, na tebi je da se odlučiš za kombinaciju za koju misliš da ti najbolje odgovara filteru. Bitno je samo pratiti raspored, prvo mehanička filtracija, pa biološka.
Pozdrav
_________________ " Stotinama godina ljudi su verovali da daždevnjak u bunaru znači da je voda zdrava i za piće, i svo to vreme niko se nije zapitao gde zapravo daždevnjaci idu u toalet "
Terry Pratchett, Reaper Man |